15 atrakcji weselnych

15 atrakcji weselnych

 • 3, Sty 2018
 • By: admin
 • No Comments
 • Porady

Kiedy planujemy uroczystość ślubu i wesela, marzymy o tym, aby była wyjątkowa, niezapomniana, inna niż wszystkie. Chcielibyśmy, żeby goście dobrze się bawili i długo wspominali nasze wesele.

Poza dobrym jedzeniem, muzyką i miejscem do tańca musimy zapewnić jeszcze inne atrakcje.
Kiedyś główną atrakcją wesela były oczepiny. Wszyscy czekali na północ, rzucanie welonu i różnego rodzaju konkursy z tym związane.

Dzisiaj oczepiny również są punktem kulminacyjnym,  bez którego ta impreza nie może się odbyć. Jednak goście oczekują czegoś więcej, ale też Para Młoda chce dać gościom więcej  niż uroczysta prezentacja tortu, zabawy oczepinowe, czy stół ze swojskim jadłem.

Idąc więc za potrzebą przedstawiamy poniżej listę atrakcji, jakie warto wziąć pod uwagę planując Waszą uroczystość.

 1. Drink bar, coffee bar

Bary cieszą się dużą popularnością, a to m.in. dla tego, że nie wszyscy goście, a zwłaszcza panie piją czysty alkohol. Drinki wyróżniają się kolorystyką, sposobem przyrządzania i podania, najciekawsze będą zapewne te z suchym lodem lub płonące. Dobrym pomysłem będzie skomponowanie ulubionych drinków Pani Młodej i Pana Młodego oraz podawanie ich właśnie pod taką nazwą – gwarantuję, że będą miały największe powodzenie. A jeśli ktoś będzie miał ochotę na kawę – ta podana przez baristę będzie na pewno najlepiej smakowała.

Jeśli wesele będzie w plenerze, warto pomyśleć o barze mobilnym – na rowerze lub w busie, które to stają się coraz bardziej popularne.

Warto także zwrócić uwagę na to, żeby w usłudze serwowania drinków, koktajli, czy kawy nie było limitów degustacji. Gość, który usłyszy od barmana, iż nie może już zamówić drinka, może mieć zepsuty wieczór.


 1. Pokaz barmański

Może być połączony z drink i coffee barem.  Wtedy, o określonej godzinie organizowany jest pokaz umiejętności barmańskich, a po nim degustacja przyrządzonych drinków. Najlepsi barmani potrafią stworzyć fantastyczne show i co najważniejsze przy współudziale gości. Trzeba jednak pamiętać, że koszt pokazu będzie stosunkowo droższy w porównaniu do wystawienia samego baru i serwowania drinków.


 1. Fireshow

Nazywany też teatrem ognia lub tańcem z ogniem.
To pokaz żonglerki ogniem, wykonywany najczęściej przez kilku wykonawców, z akompaniamentem nastrojowej muzyki. Zanim zdecydujecie się na tą atrakcję, upewnijcie się, czy są warunki do takiego pokazu i zapytajcie o zgodę właścicieli lokalu. Kolejna rzecz jaką trzeba wziąć pod uwagę to pogoda. Taki pokaz może być tylko na zewnątrz, więc o ile wykonawcy poradzą sobie w lekkim deszczu lub niskiej temperaturze, to trzeba zastanowić się, czy chcemy gości narażać na takie warunki i czy pogoda nie zepsuje finalnego efektu.


 1. Pokaz tańca

W związku z coraz większym zainteresowaniem nauką tańca
atrakcja ta może być ciekawą propozycją.  Pokaz powinni prezentować profesjonalni tancerze, najlepiej jeśli będzie to taniec towarzyski. Po zaprezentowaniu najpopularniejszych tańców, dodatkowym atutem będzie nauka  gości podstawowych kroków jednego z tańców.

W zależności od stylu wesela możecie pokusić się o inne rodzaje tańców. Może to być taniec irlandzki, pokaz krakowiaka, czy tańce orientalne.


 1. Pokaz iluzjonisty

Ciekawa propozycja zarówno dla dorosłych i dzieci.
Iluzjoniści potrafią prowadzić pokaz interaktywnie z publicznością, często z dobrą dawką humoru, więc wszyscy będą się bawić znakomicie. Wybierajcie jednak sprawdzonych iluzjonistów, takich, którzy prezentują dobry poziom i potrafią nawiązać kontakt z publicznością.


 1. Fotobudka

To bez wątpienia hit ostatnich lat. Firmy oferujące tą usługę
prześcigają się w różnorodności formy fotobudek.
Występują już jako fotodomki, dmuchane kabiny, fotobusy, czy w najnowszej wersji jako Magic Mirror. Ta ostatnia wersja to lustro, które posiada wbudowany interaktywny ekran dotykowy, za pomocą którego można wybrać specjalną animację lub nakładki do zdjęcia oraz zrobić krótki film. Zdjęcie można podpisać palcem na ekranie.

Niezależnie od tego, którą wersję wybierzecie, upewnijcie się, że zdjęcia można robić bez limitu i czy jest wystarczająca ilość papieru do drukowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie fotobudki z obsługą, która zapewni właściwą organizację i porządek.


 1. Fajerwerki

Atrakcja, która ma ograniczenia w zastosowaniu ze względu na bezpieczeństwo. Jeśli macie wesele pod lasem lub w karczmie krytej strzechą, to może być trudno z realizacją takiego pokazu. Zawsze trzeba zwrócić uwagę na materiały łatwopalne znajdujące się w pobliżu, zapytać o zgodę właściciela lokalu oraz co najważniejsze sprawdzić, czy firma organizująca pokaz posiada wszystkie potrzebne uprawnienia.


 1. Pokaz malowania piaskiem

Atrakcja znana z programu „Mam talent”  od początku do końca budzi zainteresowanie gości, którzy sekunda po sekundzie odkrywają historię Państwa Młodych, tworzoną piaskiem, a obserwowaną na dużym ekranie. Przedstawienie nastrojowe, romantyczne i często wzruszające. W ostatnim czasie można spotkać alternatywę do tej atrakcji, czyli malowanie światłami LED.


 1. Klaun lub komik

Klaun będzie dobrym rozwiązaniem jeśli w imprezie uczestniczy dużo dzieci, natomiast komik zadowoli dorosłą część gości. W przypadku wyboru takiej atrakcji podobnie jak z iluzjonistą dobrze trzeba sprawdzić prezentowany poziom artystyczny danego wykonawcy. Najlepiej jeśli mieliście okazję już gdzieś zobaczyć na żywo takie przedstawienie.


 1. Rysownik lub karykaturzysta

To dość ciekawa propozycja, ze względu na to, że nie ma wpływu na ciągłość uroczystości. Rysownik lub karykaturzysta może pracować na przykład przez 2-3 godziny w trakcie przyjęcia, niezależnie od tego jaka część uroczystości będzie miała miejsce w danej chwili, ponieważ i tak może obsłużyć tylko 1-2 osoby jednocześnie. Goście będą więc korzystali na bieżąco, w trakcie posiłków, tańców, czy prezentowania innych atrakcji. Dodatkowo wykonany portret, czy karykaturę goście mogą dołączyć z ciekawym komentarzem lub podziękowaniami do księgi gości albo zabrać ze sobą jako pamiątkę z wesela.


 1. Pokaz zdjęć

To atrakcja, która nie wymaga wielkich kosztów, a jest warta zachodu.  Sale weselne zazwyczaj dysponują rzutnikiem, ekranem, telewizorem, czy nawet kawałkiem białej ściany, na której można zrobić taki pokaz. Jeśli nie, to w ostateczności można wypożyczyć potrzebny sprzęt.  Poświęćcie trochę czasu na zebranie Waszych zdjęć, które stworzą jakąś fajną historię, a jeśli macie z tym problem to zróbcie sesję narzeczeńską i wrzućcie na ekran w trakcie wesela. Zawsze ktoś chętnie popatrzy na te zdjęcia, a w szczególności osoby, które nie tańczą i zostaną w trakcie tańca same przy stole.


 1. Tajskie lody

To rolowane lody, które są tworzone na oczach gości.
Podstawową bazę wylewa się na mrożony blat, dodaje owoce, bakalie, słodycze, a nawet alkohol. Połączone zestawienie zwija się w rulon za pomocą specjalnej szpachelki. Rulony podawane są w kubkach lub innych naczyniach. Barek z lodami nie zajmuje dużo miejsca, jest mobilny, więc zmieści się nawet na małej sali. Dodatkową atrakcją jest możliwość przyrządzenia lodów własnymi siłami.

 


 1. Animator dziecięcy

To na pewno atrakcja dla dzieci, ale też konieczność przy dużej ilości dzieci na weselu. Dzięki temu rodzice mogą w spokoju tańczyć i biesiadować, a dzieci nie będą się nudzić. A musicie wiedzieć, że dzieciom w takich sytuacjach różne pomysły przychodzą do głowy.

Jeśli więc animator lub dwóch przy większej ilości dzieci, to umówcie się tak, aby pracował do momentu, kiedy dla dzieci przyjdzie pora spania. Weźcie też pod uwagę jakie atrakcje proponuje. Niektórzy animatorzy proponują w swoich usługach nawet usypianie dzieci.


 1. Występ gwiazdy

Taka atrakcja może być hitem wesela, ale może być też dość kosztowna. Dlatego zanim zdecydujecie się na zamówienie występu jakiegoś topowego zespołu, Zenka Martyniuka, czy chociażby gwiazdy programu „Mam talent” sprawdźcie czy dysponujecie wystarczającym budżetem.


 1. Zabawy oczepinowe

Jeśli nie chcecie starych oklepanych zabaw, które można zobaczyć na każdym weselu, porozmawiajcie o tym wcześniej z zespołem lub DJ-em. Zapytajcie jakie mają propozycje, spróbujcie wymyślić i dodać jakieś swoje. Pamiętajcie, że konkursy, które dla części gości wydają się śmieszne, dla innych mogą być żenujące. Zabawy powinny być kulturalne, na poziomie i przeznaczone dla wszystkich. Taką propozycją, która porwie do zabawy od małego do dużego gościa może być na przykład układanie wieży z klocków drewnianych (coś w stylu Jenga) z podziałem na drużynę Pani Młodej i Pana Młodego. Są firmy, które oferują wypożyczenie takich gier. Inne propozycje znajdziecie w internecie lub skorzystajcie z własnej kreatywności.


Wybierając atrakcje na wesele trzeba uważać, aby je odpowiednio wyważyć. Oznacza to, że nie może ich być za dużo, a także muszą być odpowiedniej jakości. Jeśli zdecydujecie się na zbyt dużo atrakcji goście mogą mieć uczucie przesytu. Jeśli zaś zamówicie atrakcje, które nie będą prezentowały oczekiwanych wartości, to nie dość, że goście będą niezadowoleni, to Wy stracicie pieniądze, które można było zainwestować inaczej.

Gdy zdecydujecie się na przykład na fireshow, to nie zamawiajcie już fajerwerek, jeśli zaś zamówiliście pokaz iluzjonisty, zrezygnujcie z komika i pokazu tańca. Pamiętajcie, że to Wy jesteście najważniejsi w tej uroczystości i nie pozwólcie, żeby inne elementy to zakłóciły. Będzie tort, oczepiny, wspólne tańce, biesiadowanie przy stole, czas podziękowań. To wszystko też zajmie dużo czasu i też jest ważnym czynnikiem integrującym.

Nie zapomnijcie o uzgodnieniu swoich planowanych atrakcji z właścicielem lub managerem sali, a najlepiej zapisaniu tego w umowie.

Życzymy inspiracji i powodzenia w poszukiwaniu właściwych atrakcji.

Jeśli potrzebujecie pomocy w wyborze właściwych atrakcji, na odpowiednim poziomie, ze sprawdzonymi wykonawcami, napiszcie do nas.

 

Jarosław Mazur, konsultant ślubny, właściciel agencji

 

Zapisując się teraz do newslettera otrzymasz 10% rabatu na wszystkie usługi

 

fot.za: pinterest.com, dancingfeeling.com, zaplanuj-slub.pl, pictureblast.co.uk, kinderbal.bialystok.pl

Leave a Reply

Podaj swojego e-maila prześlemy Ci Ankietę Pary Młodej do wypełnienia

FreshMail.pl