Jak wybrać garnitur ślubny?

Jak wybrać garnitur ślubny?

  • 27, Cze 2017
  • By: admin
  • No Comments
  • Porady

Chociaż podczas ślubu i wesela osobą przyciągającą największą uwagę zgromadzonych gości jest panna młoda, nie zapominajmy o panu młodym, który przecież jest nie mniej ważny i powinien się prezentować tak samo dobrze.

Źródło: Prestige Męski

Poszukując garnituru ślubnego należy pamiętać, że stroje młodej pary powinny ze sobą współgrać – do nowoczesnej krótkiej sukienki nie pasuje frak, a ponadto należy zwrócić uwagę na kolory. Strój panny młodej utrzymany w ciepłej tonacji bieli wymaga, aby narzeczony zdecydował się na garnitur brązowy czy beżowy. W przypadku zimnej bieli odpowiednie będą szarości i granaty w stroju pana młodego. Chociaż czerń uważana jest za idealny kolor na wieczór, warto wziąć pod uwagę właśnie granat, który będzie dobrze wyglądał zarówno na sesji zdjęciowej w pełnym słońcu, jak też i podczas przyjęcia weselnego.

Przy wyborze garnituru zwróćmy uwagę na fason – najlepiej aby podkreślał męską sylwetkę i ukrywał ewentualne mankamenty – oraz tkaninę. Dobrym pomysłem jest garnitur z delikatnym połyskiem, który wyróżni pana młodego spośród tłumu gości. Pamiętajmy jednak, aby był to połysk naturalnej tkaniny, a nie sztucznego poliestru.

Najważniejszym dodatkiem jest niewątpliwie biała koszula. Powinna ona być uszyta z wysokogatunkowego materiału i oczywiście dopasowana do figury pana młodego. Oprócz tego możemy dobrać kamizelkę i oczywiście krawat ciemniejszy od koszuli. Na ślub najlepsze będą klasyczne czarne buty z okrągłym noskiem, a całość uzupełnią biała poszetka i eleganckie spinki do mankietów.

Z całą pewnością nie warto kupować pierwszego garnituru, który mierzymy – zawsze przecież możemy po niego wrócić, jeśli w innych sklepach nie znajdziemy bardziej odpowiedniego stroju.
Na zakupy warto wybrać się z narzeczoną, mamą, albo inną osobą, która będzie potrafiła trzeźwo ocenić przymierzane stroje.

Źródło: Prestige Męski

Szukając garnituru warto wybierać sklepy, które oferują zarówno garnitury, jak i dodatki.
My proponujemy firmę Prestige Męski, która posiada sieć salonów na terenie województwa podlaskiego oraz sklep internetowy. Salon dysponuje bogatą ofertą i wykwalifikowanym personelem, który właściwie nam doradzi. Ponadto możemy tam dokonać poprawek krawieckich, a nawet możemy zaprojektować i uszyć koszulę na miarę – wystarczy wybrać tkaninę.

 

Jarosław Mazur, konsultant ślubny, właściciel agencji

 

[FM_form id=”1″]

Leave a Reply