Zespół czy DJ?

Zespół czy DJ?

  • 15, Lis 2017
  • By: admin
  • No Comments
  • Porady

Oprawa muzyczna przyjęcia weselnego jest jednym z najważniejszych elementów  decydujących o powodzeniu tej imprezy.

Podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę podejmując decyzję , kiedy lepiej wybrać DJ-a,
a kiedy zespół weselny.

  1. Budżet

Głównym kryterium wyboru będzie oczywiście budżet, jaki możecie przeznaczyć na ten cel. DJ będzie na pewno tańszym rozwiązaniem. Ceny zespołów weselnych będą często
2 i 3 razy wyższe.

Jeśli dysponujecie mniejszym budżetem i planujecie przyjęcie bardziej kameralne,
to lepszym rozwiązaniem będzie wybór DJ-a.

Pamiętajcie jednak, że nie można przekreślać zespołu tylko dlatego, że jest dużo droższy. Zespół bowiem tworzy nie jedna, a kilka osób i są to wykwalifikowani muzycy, śpiewający i grający na żywo, na kilku instrumentach, co tworzy nam niepowtarzalną atmosferę całej uroczystości.

  1. Jakość.

Pary młode wychodzą niekiedy z założenia, że najlepsza będzie muzyka oryginalna, grana z płyt lub komputera, inne zaś wolą muzykę na żywo.

Na pewno większym repertuarem będzie dysponował DJ, który często potrafi być również dobrym wodzirejem. Nie ulegajcie więc mitowi, że DJ nie potrafi dobrze poprowadzić imprezy weselnej.

Z kolei zespół potrafi zadziwić różnorodnością muzyczną,  często pięknym wokalem żeńskim i męskim, a niektóre utwory bywają lepiej zaśpiewane od oryginału. Poza tym muzyka grana na żywo brzmi po prostu lepiej, ma swój klimat i lepiej jest też odbierana przez gości.

3. Repertuar

Nie popełniajcie zasadniczego błędu, wybierając muzykę jednego rodzaju. Często spotykam się z tym, że młoda para nie chce muzyki disco polo. Nic bardziej błędnego. Pamiętajcie, że to przede wszystkim Wasi Goście mają się dobrze bawić, a gości będziecie mieć bardzo różnych, od dzieci po babcie. Repertuar więc musi być dopasowany do każdego z nich. Wesela rządzą się swoimi prawami i tradycjami. Na wesele przychodzą nie tylko osoby, które lubią się bawić, ale też te, którym być tylko wypada i nie są skłonni do zabawy.

Najlepszym rozwiązaniem będzie więc zdać się na doświadczenie zespołu, czy DJ-a w tym względzie, którzy widzą jak się bawią goście i na bieżąco dopasują repertuar do sytuacji.

  1. Szczegóły.

Spotkajcie się z zespołem, DJ-em i ustalcie wszystkie ważne dla Was szczegóły. Koniecznie porozmawiajcie o następujących sprawach:

– zabawy, konkursy, oczepiny – ile czasu mają trwać i w jakiej formie,

– przygrywanie do stołu, przyśpiewki,

– muzyka przy wyjściu z domu,

– oprawa muzyczna w kościele – jeśli jest taka możliwość,

– długość przerw i czas grania,

– wynagrodzenie – wysokość i w jaki sposób płatne,

– umowa – wszystkie omówione kwestie zapiszcie koniecznie w umowie.

 

Wybierając DJ-a lub zespół warto byłoby sprawdzić
w praktyce jak się prezentują, co grają i jak zabawiają gości. A najlepiej to sprawdzić będąc na weselu u przyjaciół lub rodziny. Jeśli będziecie dobrze się bawić to rezerwujcie od razu termin dla siebie.

Dobry wybór sprawdzonego Dj-a lub zespołu to niełatwe zadanie, dlatego oferujemy swoją pomoc w poszukiwaniach. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania lub podpowiemy jak skonstruować umowę.

Zapraszamy do współpracy.

Jarosław Mazur, konsultant ślubny, właściciel agencji

 

Zapisz się teraz do newslettera aby otrzymać powiadomienia o nowych artykułach

 

fot.za: thebridesofoklahoma.com, storymixmedia.com, pinterest.com

Leave a Reply

Podaj swojego e-maila prześlemy Ci Ankietę Pary Młodej do wypełnienia

FreshMail.pl